Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pseudodemokracie

12. 07. 2014 10:01:52
Podle slovníku význam slova "pseudodemokracie" je falešná, nepravá, zdánlivá demokracie. Kde se vzala? Během druhé světové války se pokrokový svět sjednotil proti fašismu a proti nesvobodě. Po porážce fašismu se zlo - fašisté ukryli před světem a mírumilovný pokrokový svět se dohodl na nových pravidlech, které měly zajistit pořádek ve světě a aby se zvěrstva druhé světové války více neopakovaly. Za tím účelem byly přijaty dva významné dokumenty a to Charta OSN a Všeobecná deklarace lidských práv. Mezi lidská práva bylo zařazeno i právo na demokracii, kterým jednoznačně se dává moc lidu.

To právo je uvedeno ve Všeobecné deklaraci lidských práv v článku 21, který zní:

"1. Každý má právo účastnit se vlády své země přímo nebo prostřednictvím svobodně volených zástupců.
2. Každý má právo na rovný přístup k veřejným službám ve své zemi.
3. Základem vládní moci budiž vůle lidu; vůle má být vyjádřena v pravidelně konaných a nezfalšovaného volbách, na základě všeobecného a rovného hlasovacího práva tajným hlasováním nebo jiným rovnocenným postupem zabezpečujícím svobodu hlasování. "

Po čase zlo - fašisté vyšlo z úkrytů a rafinovaně vyměnilo právo na demokracii za právo na pseudodemokraciu.

Jak to udělalo?
Pod rouškou ochrany lidských práv, pluralitní demokracie a právního státu, zlo ve vládě Belgického království, Dánského království, Francouzské republiky, irské republika, Italské republika, Lucemburského velkovévodství, Nizozemského království Nizozemska, Norského království, Švédského království a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska vytvořilo v roce 1949 evropská politická organizace pro mezivládní a meziparlamentní spolupráci "Radu Evropy".
Tato Rada Evropy v roce 1950 přijala Úmluvu o ochraně lidských a základních svobod, do kterého však právo na demokracii nezahrnula. Současně zřídila Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, v němž vytvořila právní mezeru, podle níž lze jakoukoliv stížnost bez vydání rozhodnutí prohlásit za nepřijatelnou.
Takto se to dělá:
http://blog.idnes.cz/blog/21844/417264/strasburgos.pdf


V roce 1952 v dodatkovém protokolu k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod v článku 3 přijala Právo na svobodné volby, který zní:
"Vysoké smluvní strany se zavazují konat v rozumných intervalech svobodné volby s tajným hlasováním za podmínek, které zajistí svobodné vyjádření názorů lidu při volbě zákonodárného sboru. "

Pokud se porovná článek 21 Všeobecné deklarace lidských práv s článkem 3 dodatkovém protokolu k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod, tak není pochyb o tom, že právo na demokracii bylo Radou Evropy paralyzované.

Podobně je to i při při Listině základních práv Evropské unie, kde právo na demokracii také absentuje. Proto se nemůžeme divit, že EU má demokratický deficit.
Více: http://stefanides.blog.idnes.cz/c/405717/Proc-ma-Evropska-unie-demokraticky-deficit.html

Jaké jsou rozdíly mezi pseudo a skutečnou demokracií?

Stromy demokracie 2

Jsou to zejména tyto:
1. zprava věci veřejným v pseudo patří politickým stranám, ale v demokracií patří občanovi jeho rodině a obci v níž žije
2. dělba moci v pseudo je propojena přes vládní stranu, protože představitelé vládní politické strany zákonodárné moci se podílejí na kreovania výkonné a soudní moci, ale v demokracií jsou moci od sebe odděleny, protože občané si zvlášť volí zástupců jednotlivých mocí.
3. imperativní mandát - odvolání zástupce voliči během jeho funkce v pseudodemokracie není možně, ale v demokracií je její součástí.
4. dělba práce v pseudo neexistuje, protože správou věcí veřejných jsou pověřeni kandidáti vládních politických stran bez ohledu na jejich odbornost, ale v demokracií je zaručena, protože imperativní mandát nedovolí, aby správou věcí veřejných byla pověřena nekompetentní osoba
5. pravomoc se v pseudo deleguje z hora dolů, ale v demokracií zdola nahoru.
6. Mandát je v pseudo vynucený, ale v demokracii je dobrovolný

K uvedené atributem skutečné demokracie se nejvíce přibližuje Demokracie ve Švýcarsku.

Výsledkem realizování pseudodemokracia je totalita, rozdělena společnost, pasivní občané a bohatství pro 1% lidí.
Výsledkem realizování funkční demokracie je jednotná společnost, aktivní občané a lidská práva pro všechny lidi.

Autor: Štefan Štefanides | sobota 12.7.2014 10:01 | karma článku: 9.68 | přečteno: 498x

Další články blogera

Štefan Štefanides

Proč ve světě není trvalý mír

Po druhé světové válce, v době kdy fašisté a váleční štváči se ukryli před světem, mírumilovný svět se spojil a přijal Chartu OSN a Všeobecnou deklaraci lidských práv a svobod. Realizací těchto dohod měl nastolit trvalý mír ve světě. Místo míru se však svět zmítá v lokálních válkách.

7.2.2015 v 15:19 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 726 | Diskuse

Štefan Štefanides

Proč máme funkční auta a nefunkční demokracie

Auto bylo vymyšlené na to, aby nám pomohlo dostat se do místa, které si sami určíme a cestou, kterou si sami vybereme.Demokracie byla vymyšlena na to, aby nám pomohla dostat se na svobodu, ke svému štěstí, kterou si sami určíme a cestou, kterou si sami vybereme.

11.1.2015 v 21:26 | Karma článku: 12.66 | Přečteno: 597 | Diskuse

Štefan Štefanides

Cesta na svobodu

Svoboda je především o právu na vlastní výběr a právě na odpovědnost za svůj vlastní výběr.Pokud se toto právo postoupí na někoho jiného, člověk se stává hračkou v jeho rukou. Stává se jeho otrokem.Po roce 1948 jsme se stali hračkou v rukou komunistické strany a po roce 1989 jsme se stali hračkou v rukou vládních stran. Protože v stranách fungovala falešná demokracie, hráli se s námi ti, co tyto strany ovládali a ti, co stáli na jejich čele.

7.1.2015 v 13:24 | Karma článku: 5.30 | Přečteno: 298 | Diskuse

Štefan Štefanides

Manifest - největší podvod světa?

Největší podvody světa byly odhaleny až tehdy, když ti, komu tyto podvody sloužily, ztratili svou moc. Podvod Manifest, který vypracovali otrokáři Karel Marx a Fridrich Engels, slouží současným otrokářem světa, proto nemohl být ještě odhalen. Viz: http://beo.sk/historia/326-slobodomurari-kto-su-tito-tajni-stavitelia-sveta

16.12.2014 v 17:11 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 674 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 27.08 | Přečteno: 498 | Diskuse

Tomáš Gayer

Slova papeže Františka mě moc potěšila

Slova papeže Františka, že zájmy uprchlíků jsou důležitější než národní bezpečnost, mě nesmírně potěšila. Předpokládám, že ještě tento týden....

22.8.2017 v 19:29 | Karma článku: 35.38 | Přečteno: 1443 | Diskuse

Jan Ziegler

Mnozí Rusové stále hájí brutální okupaci Československa

Se zájmem jsem se včera podíval na dokument České televize Invaze 1968 ruský pohled. Smutné ovšem je, že názory sovětského generála, který prokazatelně lhal o srpnové okupaci, v Rusku stále převažují.

22.8.2017 v 19:20 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 496 | Diskuse

Karel Trčálek

Památník Vasiľa Biľaka zničila neomarxistická aktivistka

Máte doma Gottwaldovu sochu? Nebo Leninovu? Pak jste ji určitě někde ukradli, nezákonně zprivatizovali

22.8.2017 v 19:09 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 388 | Diskuse

Richard Siemko

Antidiskriminační zákon, přirozenost a pád Římské říše

Všichni jsme se již zcela jistě setkali s pojmem diskriminace. Co nás některé ovšem asi nenapadlo, tento antidiskriminační zákon je už ve své vnitřní podstatě diskriminační!

22.8.2017 v 19:00 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 441 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 609
Neplacený aktivista lidských práv


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.