Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příčiny bídy regionů Slovenska

3. 04. 2014 21:37:59
Region Bratislavy je podle hrubého domácího produktu ( HDP ) na obyvatele pátým nejbohatším v rámci Evropské unie. Podle údajů , které zveřejnil statistický úřad EU Eurostat , se HDP na obyvatele Bratislavy v roce 2011 rovnal 186 procentům průměru EU .

Slovensko je ve statistice v nelichotivém postavení pokud jde o nejchudší regiony . K 75 regionům EU , ve kterých byl v roce 2011 HDP na obyvatele pod hranicí 75% průměru Unie , patří i všechny slovenské regiony kromě Bratislavy , a to západní Slovensko ( 72 % ) , střední Slovensko ( 59%) a východní Slovensko ( 51 % ) .

Proč vznikly tak velké rozdíly v HDP mezi regiony a tím i v kvalitě života ?

Hlavní příčiny těchto rozdílů lze vidět v těchto oblastech :
1. politika
2. ekonomika
3. média

1. V politické oblasti došlo neúčinnost našeho právního systému , které umožnilo rozkrást státní majetek , uvrhnout občanů v méně rozvinutých regionů do nesnesitelné sociální bídy a příčinou proč ústavní činitelé ochraňuje tento nefunkční právní systém .
podrobnosti:

http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/346695/Korupcia-a-pravo.html

Samozřejmě to co bylo získáno z rozkradena majetku se většinou investovalo do regionu Bratislava .

2. V ekonomické oblasti to byla monetární tržní ekonomika , kterou uplatňovaly naše vlády . Podle takové ekonomiky se ruší méně konkurenční fabriky a investuje se do oblastí a regionu kde se tvoří největší zisk . To způsobilo, že v méně rozvinutých regionech Slovenska se zlikvidoval praktický veškerý průmysl a zemědělství .

3. Média na Slovensku jsou pouze pod kontrolou Bratislavy. Informace, které občané dostávají jsou Cenzurovaná ve prospěch regionu Bratislava av neprospěch ostatních regionů. Na základě toho, co se občané dozvědí z médií, volí své zástupce do Národní rady SR ' , prezidenta Sr a zástupců do Evropského parlamentu . Ve skutečnosti mají politické strany sídlo v Bratislavě . Čili zástupci méně rozvinutých regionů v národní a řadě av EP jsou v menšině a obhajují politiku stran a nikoli jednotlivých regionů. Proto se nedivme , že regionální rozdíly se dále zvětšují .

Jak odstranit bídu regionů ?

V politické oblasti se tohoto úkolu již zhostili bdělí nositelé práv , kteří po vyčerpání všech prostředků k nápravě si výkon práva moci vzali do svých rukou a sdružily se do občanského tribunálu . Nyní stačí, když se do občanského tribunálu přidají občané s chudých regionů Slovenska .
podrobnosti:
http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/348484/Nova-moc-na-Slovensku.html
http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/350576/Slovensko-je-republikou-alebo-protektoratom.html

V ekonomické oblasti musí Slovensko navenek uplatňovat současnou ekonomiku , protože by bylo izolované ve světě . Dovnitř však musí přejít na zdrojovou ekonomiku , která dokáže využít veškerý potenciál Slovenska . Produktivita práce a zisk nepoklesne , protože se odstraní zbytečné náklady , které jsou potřebné při monetární tržní ekonomice.

V mediální oblasti , je třeba zrušit bratislavský monopol na informace. Dosáhne se to tak, že RTVS budou společně vlastnit samosprávné kraje a také, když budou mít rovnoměrně zastoupení v Radě pro vysílání v řadě pro přenos.

Autor: Štefan Štefanides | čtvrtek 3.4.2014 21:37 | karma článku: 8.47 | přečteno: 761x

Další články blogera

Štefan Štefanides

Proč ve světě není trvalý mír

Po druhé světové válce, v době kdy fašisté a váleční štváči se ukryli před světem, mírumilovný svět se spojil a přijal Chartu OSN a Všeobecnou deklaraci lidských práv a svobod. Realizací těchto dohod měl nastolit trvalý mír ve světě. Místo míru se však svět zmítá v lokálních válkách.

7.2.2015 v 15:19 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 729 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 580 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 782 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 441 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 396 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 612
Neplacený aktivista lidských práv


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.