Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Návrat zneužité moci do rukou občanů

7. 04. 2014 11:00:30
Moc občanů se realizuje přímo většinou přes veřejná shromáždění . Při zvětšení samosprávných území se přímá moc v praxi nedala realizovat , proto se přistoupilo k zastupitelské demokracií , v níž občané delegovaly svou moc zvolených zástupců . Zvolení zástupci byli povinni prosazovat vůli voličů - občanů ve prospěch občanů . To znamená, že zvolení zástupce nemohou prosazovat vůli občanů ve prospěch politické strany , nebo ve prospěch sponzorů politických stran .


Čím bylo spravované území větší, tím se naskytla větší možnost zneužití moci, když zvolení zástupci prosazovali zákony a rozhodnutí v neprospěch voličů - občanů. Nakonec to vyústilo až do válek a jiných zločinů proti lidskosti .

Většina států ve světě , poučeni z nehumánní druhé světové války, v době kdy se zlo ukrylo před světem , uzavřela dvě obsahem mimořádně humánní dohody, které měly zajistit , že zvěrstva druhé světové války se již nebudou více opakovat .

Byla to :

1. Charta OSN , která byla přijata dne 26.6.1945 a dosud ratifikovalo 193 států

2. Všeobecná deklarace lidských práv . která byla přijata dne 10.12.1948

Po čase zlo vyšlo z úkrytů a dostalo se do míst, která s odpovědné za provádění uvedených dohod. Zlo se tam dostalo proto, že byla v demokratických zemích znovu zneužita moc občanů. Zneužili ji zvolení zástupci a také ti , kteří byli státy přímo delegovaní do těchto postů v OSN. Od počátku studené války až dodnes se svět zmítá v neustálých konfliktů, ve kterých se porušuje Charta OSN a Všeobecná deklarace lidských práv.

Dnes v 21. století jsou vyvinuty technologie, kterými lze stát spravovat přímo občany . Ve světě internetu a sociálních sítí je stát jako jedna vesnice a svět jako větší město .

Už nemusíme volit své zlodějů, který způsobily, že náš právní systém je nefunkční , rozkradli státní majetek , uvrhli většinu občanů do nesnesitelné sociální bídy a odmítali zprovoznit náš právní systém , když naše podněty a petice nevyřídili v souladu s ústavou.

Podrobnosti: http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/346695/Korupcia-a-pravo.html


Už se nemusíme bát , že tito zločinci . pak jak nás prodali zločineckým korporacím a místo demoktatického státu nám vytvořili protektorát , budou o naší svobodě dále rozhodovat .

Podrobnosti: http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/350576/Slovensko-je-republikou-alebo-protektoratom.html


Co však proto musíme udělat ?

Musíme si vzít svou svobodu do vlastních rukou a musíme rozumně s ní naložit .

Například, můžeme se přidat k občanům, kteří to již udělali a slobodu a moc si vzali zpět do svých rukou .
Kdo se k nám chce přidat , najde nás na tomto internetovém odkazu:

http://obcianskytribunal.sk/signatari/

nebo jsme ve skupině na sociální síti na tomto odkazu:

https://www.facebook.com/groups/povstalci/

Ti občané, kteří nechtějí být členy této skupiny a chtějí se podílet na změně mohou se přidat do této skupiny :

https://www.facebook.com/groups/Antitotalita/

Autor: Štefan Štefanides | pondělí 7.4.2014 11:00 | karma článku: 8.28 | přečteno: 552x

Další články blogera

Štefan Štefanides

Proč ve světě není trvalý mír

Po druhé světové válce, v době kdy fašisté a váleční štváči se ukryli před světem, mírumilovný svět se spojil a přijal Chartu OSN a Všeobecnou deklaraci lidských práv a svobod. Realizací těchto dohod měl nastolit trvalý mír ve světě. Místo míru se však svět zmítá v lokálních válkách.

7.2.2015 v 15:19 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 729 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 580 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 782 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 441 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 396 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 612
Neplacený aktivista lidských práv


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.