Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příčiny bohatství a chudoby doma a ve světě

10. 04. 2014 16:11:57
Chudoba označuje sociální status člověka vyznačující se hmotným nedostatkem a na druhé straně zase bohatství označuje sociální status člověka vyznačující se hmotným přebytkem . Rozdíl mezi chudobou a bohatstvím u nás a ve světě se neustále prohlubuje

Proč ?

Víme, že na růstu bohatství ve světa se nejvíce podílejí nové poznatky z oblastí přírodních a humanitárních věd , které se uplatňují ve společenské v praxi a vytvářejí hodnoty .

Ve světě však pouze sektor výroby a služeb tvoří užitné hodnoty pro společnost. Kvalita a hodnota těchto firem je přímo úměrná tomu, jak dokáže poznatky z oblastí přírodních a humanitárních věd aplikovat v praxi . Také dochází konkurencí k poklesu cen

Ve světě však máme i ostatní příživnické sektory , které netvoří hodnoty a přisvojují si stále větší podíl z hodnoty , který vytvořil sektor výroby a služeb .

Ze společného bohatství země a světa ubírá lichvu finanční sektor , kterému poplatni představitelé moci přes ekonomické nástroje vytvořili doslova ráj. Na druhé straně zneužili moc, kterou jim občané ve volbách dali.

Ze společného bohatství si ukrojil také nadnárodní korporace , které ovládají celé průmyslová odvětví od těžby surovin, přes zpracování , výrobu až po samotný prodej . Je to většina naftový , farmaceutický a jiný průmysl. Jelikož celý trh mají pod kontrolou , diktují si ceny samy. Například pokud před 15 lety se ropa na burzách prodávala po 150 dolarů při kurzu 50 Kč za dolar, tak cena za kterou jsme kupovali benzín, byla cca 44 Kč. Teď když je ropa na trhu cca 100 dolarů při kurzu 20 Kč za dolar us přepočteném a jeden dolar má poloviční stojí benzín stejně. Čili tento sektor výroby , aniž by zvýšil hodnotu výrobku si uměle zvýšil své výrobky o 166 % . Ještě větší jsou rozdíly v cenách léků, když lék, jehož výrobní cena se pohybuje kolem 0,50 Eur se prodává za 150 EUR .

Evropská komise však mlčí , asi ví proč .

Ze společného bohatství nám ukrojit podnikatelé co se specializují na zisk z uměle vytvořené nerovnováhy na trhu. Čim více válek nepokojů tím větší zisk .

Ze společného bohatství nám ukrajují společnosti, které se specializují na zisk ze státních zakázek a grantů .

Takto se nám z vytvořené hodnoty ztrácí až 60 % bohatství.

Příživnické sektory v zemi a ve světě fungují , protože jim dali zelenou zvolení zástupci a představitelé země , EU a OSN.

Uvedené příživnické firmy investují mnoho finančních prostředků na to, aby měli tento ráj v jednotlivých zemích a ve světě. A když jim cestu zkříží představitel některého státu, tak ho i se státem zlikvidují . ( Irák , Libye , Chile atd. )

Těmto finančním prostředkům neodolá žádný politik. Aby byli u moci co nejdéle , udělají vše pro to, aby ideály svobody a demokracie v zemi nedaly realizovat.

Pokud by se v naší zemi omezily tyto příživnické sektory , tak bychom měli i na dvojnásobné důchody , dvojnásobné platy , na zdravotnictví a na školství .

Jak toho dosáhnout ?

Nejprve je třeba se podívat dozadu. Popsal jsem to v tomto článku:

http://www.bratislavalive.sk/clanky/domcek-z-kariet/

Pak se podívat na současnost . Žijeme v 21. století ve světě informačních technologií, internetu a sociálních síti. To způsobilo že se svět přiblížil tak , že země je jako jedná vesnice a svět jako větší město . Máme všechny předpoklady k tomu , abychom takovou správa věcí veřejných , která dokáže realizovat nejnovější poznatky přírodních a humanitárních věd ve prospěch občana , jeho rodiny a obci v níž žije . Ve prospěch jejich lidských práv a svobod . svět řídil podle těch nejnovějších poznatků.

Z uvedeného vyplývá, že demokracii můžeme realizovat tam , kde má své místo . A to na permanentním veřejném shromáždění obce - města.

Nejdůležitější však je, aby občan svou svobodu a výkon práva moci pevně držel ve svých rukou .
více :

http://stefanides.blog.idnes.cz/c/404527/Navrat-zneuzite-moci-do-rukou-obcanu.html

Autor: Štefan Štefanides | čtvrtek 10.4.2014 16:11 | karma článku: 12.03 | přečteno: 1024x

Další články blogera

Štefan Štefanides

Proč ve světě není trvalý mír

Po druhé světové válce, v době kdy fašisté a váleční štváči se ukryli před světem, mírumilovný svět se spojil a přijal Chartu OSN a Všeobecnou deklaraci lidských práv a svobod. Realizací těchto dohod měl nastolit trvalý mír ve světě. Místo míru se však svět zmítá v lokálních válkách.

7.2.2015 v 15:19 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 729 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 580 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 782 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 441 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 396 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 612
Neplacený aktivista lidských práv


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.