Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cesta na svobodu

7. 01. 2015 13:24:22
Svoboda je především o právu na vlastní výběr a právě na odpovědnost za svůj vlastní výběr.Pokud se toto právo postoupí na někoho jiného, člověk se stává hračkou v jeho rukou. Stává se jeho otrokem.Po roce 1948 jsme se stali hračkou v rukou komunistické strany a po roce 1989 jsme se stali hračkou v rukou vládních stran. Protože v stranách fungovala falešná demokracie, hráli se s námi ti, co tyto strany ovládali a ti, co stáli na jejich čele.

Po vzniku Slovenska v roce 1993 jsme byli hračkou v rukou Mečiara, Dzurindy a Fica.
Viz: http://seta.blog.pravda.sk/2014/02/16/diktatori-slovenska/

Kde se nacházíme?
Předtím než se vydáme na cestu za svobodu, nejprve musíme zjistit, kde se nacházíme. Moje zjištění jsem popsal v tomto blogu: http://stefanides.blog.idnes.cz/c/439619/Povstani-otroku-2014.html

O tom, že ani jedná politická strana, nebo ani jeden poslanec v Národní radě SR nemá zájem na tom, aby u nás fungovala spravedlnost, svědčí jejich skutky, které jsem popsal v tomto článku:
http://stefanides.blog.idnes.cz/c/405480/Sabotaz-zakonodarcu.html

Podobně to dopadlo u petice, ve které jsem poukázal na nedemokratickosť našich voleb do Národní rady SR.
Viz: http://blog.sme.sk/blog/19766/336487/peticianrpous.pdf

O tom, že Slovensko není svrchovanou republikou, ale protektorátem jsem popsal v těchto blogů:
http://seta.blog.pravda.sk/2014/03/05/slovensko-je-republika-alebo-protektorat/
http://seta.blog.pravda.sk/2013/02/25/fasisticka-okupacia-spolocnej-republiky/

Proč se to stalo?
V Ústavě máme zakotveno všechny ideály jako svoboda, svrchovanost, demokracie a spravedlnosti, ale v reálném životě jsou tyto ideály pouze na papíře. Podobně je to i ve světě, který má tyto ideály zakotvené v Chartě OSN a ve Všeobecné deklaraci lidských práv.
Je tomu tak proto, protože se řídíme takovými pravidly, které jsou nastaveny tak, aby tyto ideály byly dostupné jen pro vyvolené. Tato pravidla totiž vytvořili naši zástupci.

Kádě vede cesta na svobodu?
V civilizovaném světě svoboda může být pouze tam, kde jsou na to vytvořeny podmínky. Skutečná svoboda bez svrchovanosti občana, bez svrchovanosti obce, bez svrchovanosti regionu a bez svrchovanosti státu není možná. Taktéž není možná bez demokracie a bez spravedlnosti.
Proto prvořadým úkolem na naší cestě za svobodou by mělo být, vytvoření podmínek pro svobodu občanů obci a občanů regionů.
Svobodu občanovi nezajistí falešná demokracie, ale pouze taková demokracie, v níž funguje demokratické principy a nástroje.
Více: http://stefanides.blog.idnes.cz/c/437046/Jake-demokraticke-principy-a-nastroje-potrebuji-svobodni-obcane.html

Jak získat svobodu?
Protože nespravedlivý stát a nespravedlivý svět neví garantovat naši svobodu, musíme si sami svou svobodu a moc vzít do svých rukou. Musíme si ji vzít nejprve ve své obci, potom v regionu. A pokud se to podaří ve všech regionů bude i v státě svoboda.
Občané však otázky kolem svobody, svrchovanosti, demokracie a spravedlnosti neovládají, protože otrokářské média jim masírují hlavy falešnou svobodou, falešnou svrchovaností, falešnou demokracií a falešnou spravedlností.
Proto občan, který chce získat svobodu musí své spoluobčany informovat o skutečných ideálech a přesvědčit je, aby se s ním vydali na cestu za svobodou. Spolu pak snadno přesvědčí (donutí) zastupitelstva obce, aby vytvořily podmínky pro skutečné fungování svobody ve své obci.

Kdy bude mít občané svobodu?
Svoboda bude ve state fungovat tehdy, když zvolení zástupci budou dělat vše pro to, aby občan měl moc stále v rukou, když ti, co řídí obec, region a stát se budou usilovat o to, aby hospodářství se rozvíjelo ve prospěch obce, regionu a státu a média v obci, v regionu av státě budou stát na straně občanů obce, regionu a státu.

Kdo chce konzultovat k uvedeným otázkám, může se přidat k nám a to na sociální síti do této diskusní skupiny:
https://www.facebook.com/groups/Antitotalita

Autor: Štefan Štefanides | středa 7.1.2015 13:24 | karma článku: 5.30 | přečteno: 300x

Další články blogera

Štefan Štefanides

Proč ve světě není trvalý mír

Po druhé světové válce, v době kdy fašisté a váleční štváči se ukryli před světem, mírumilovný svět se spojil a přijal Chartu OSN a Všeobecnou deklaraci lidských práv a svobod. Realizací těchto dohod měl nastolit trvalý mír ve světě. Místo míru se však svět zmítá v lokálních válkách.

7.2.2015 v 15:19 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 729 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 233 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 586 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 791 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 443 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 397 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 612
Neplacený aktivista lidských práv


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.